O nas

Atelier Mielniczek to autorska firma architektoniczna oferującą usługi projektowe w zakresie analiz inwestycyjnych, projektowania architektonicznego oraz koordynacji i obsługi procesu budowlanego.

Nasz teren rodzinny obejmuje obszar trójmiasta, Gdyni, Sopotu, Gdańska oraz Rumi, Redy, Wejherowa, Pucka oraz Pruszcza Gdańskiego. Działamy  na terenie całego kraju.

Istniejemy od 2009 roku. Mamy doświadczenie w projektowaniu budynków mieszkalnych jedno i wielorodzinnych, zamieszkania zbiorowego jak hotele czy akademiki, budynków biurowych, przemysłowych oraz handlowo usługowych. Każdorazowo projekt architektoniczno budowlany opracowywany jest z projektem wnętrz.

Naszą specjalizacją jest prosta i nowoczesna architektura jednorodzinna. oraz jej kompleksowa obsługa. Nie jesteśmy firmą deweloperską. Dbamy o interes naszych klientów z pełną transparentnością działania.

W szczególności  oferujemy projekty architektoniczno budowlane budynków, projekty zagospodarowania terenu oraz projekty wnętrz. To co nas wyróżnia to kompleksowa obsługa klientów w zakresie budownictwa jednorodzinnego. Od pomocy w pozyskaniu terenu, poprzez wykonanie dokumentacji budowlanej i uzyskania pozwolenia na budowę , kosztorysowania i przygotowania inwestycji, do kierowania budową i uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Wykonujemy analizy chłonności terenu i analizy inwestycyjne.

Właściciel firmy, Robert Mielniczek, architekt, członek Izby Architektów Rrzeczpospolitej Polskiej IARP oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP. Współpracujemy z profesjonalnym zespołem inżynierów oraz oferujemy projektowanie w oparciu o systemy BIM . Gwarantujemy zaangażowanie oraz wysoką jakość usług. Optymalizujemy koszty na każdym etapie życia projektu.

mgr inż. arch. Robert Mielniczek.

Urodzony w roku 1975 r. w Gdyni.  W latach 1975-2003 mieszakający w Sopocie. Matura ŚLO Sopot 1994. 2003-2011 mieszkający w Gdańsku. Od 2011 zamieszkały w Redzie.

W latach 2000-2010 współpraca z arch. Małgorzatą Kruszko-Szotyńską, arch. Szczepanem Szotyńskim oraz ś.p. arch. Leszkiem Zaleskim. W latach 2010-2019 wpsółpraca z arch. Zbigniewem Reszką i arch. Michałem Baryżewskim w Arch-Deco sp. z o.o. Od 2019 wyłącznie Atelier Mielniczek. Członek Izby Architektów Rrzeczpospolitej Polskiej IARP, W obecnej kadencji 2018-2022 członek Komisji Rewizyjnej POIA. Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP. Uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotamy budowlanymi bez ograniczeń w specjalności architektonicznej.

Ważniejsze projekty:

2016 – 2019 – „Przystań Letnica” – zespół zabudowy mieskaniowej wielorodzinnej i handlowo usługowej Gdańsk, Polska, inwestor: Atal, projektant: Arch-Deco.
2016 – 2019 – „Square” – budynek biurowy z funkcją handlowo-usługową Gdynia, Polska, inwestor: AB Inwestor, projektant: Arch-Deco.
2013 – 2016 – Galeria handlowo-usługowa „Metropolia” Gdańsk, Polska, inwestor: PB Górski, projektant: Arch-Deco.
2013 – 2016 – „Hotel Focus Premium” Gdańsk, Polska, inwestor: PB Górski, projektant: Arch-Deco.
2013 – 2016 – Peron SKM Gdańsk Wrzeszcz, Polska, inwestor: PB Górski, projektant: Arch-Deco.
2010 – 2012 Zespół zabudowy mieszkalnej wielorodzinnej oraz biurowej i usługowej „Nowe Orłowo” Gdynia, Polska, inwestor: Invest Komfort, projektant: Arch-Deco.
2012 – Budynek biurowy „Vectra” Gdynia Orłowo, Polska, inwestor Vectra, projektant: Arch-Deco.
2010 – Rozbudowa budynku biurowego TAN-VIET Łęgowo, Polska, inwestor: TAN-VIET, projektant: Arch-Deco.
2009 – Zesół budynków Sopockiego Klubu Żeglarskiego i WOPR Sopot, Polska, inwestor: Miasto Sopot, projektant: Szotyńscy.
2008 – Hotel Farenheit Gdańsk, Polska, inwestor: Elegant Import-Export, projektant: Szotyńscy.
2006 – Marina jachtowa na głowicy mola w Sopocie, Sopot, Polska, inwestor: Miasto Sopot, projektant: Szotyńscy.
2006 – Apartamenty „Huzarska” , Gdynia, Polska, inwestor: Bauhaus, projektant: Szotyńscy.
2003 – Apartmenty „Haffnera 12”, Sopot, Polska, inwestor: Rezydent, projektant: Szotyńscy.
2003 – Budynek handlowo-usługowy „Monte Cassino 53”, Sopot, Polska, inwestor: Rezydent, projektant: Szotyńscy.