O nas

Atelier Mielniczek to firma architektoniczna oferującą usługi projektowe w zakresie analiz inwestycyjnych, projektowania architektonicznego oraz koordynacji i obsługi procesu budowlanego. Istniejemy od 2009 roku. Specjalizujemy się w projektowaniu budynków mieszkalnych jedno i wielorodzinnych oraz budynków biurowych, przemysłowych, i handlowo usługowych. Podstawowy zakres działania to kompleksowa obsługa inwestycji budowlanych a w szczególności projekty architektoniczno budowlane budynków, projekty zagospodarowania terenu oraz projekty wnętrz. To co nas wyróżnia to kompleksowa obsługa klientów w zakresie budownictwa jednorodzinnego. Od pomocy w pozyskaniu terenu, poprzez wykonanie dokumentacji buwowlanej i uzyskania pozwolenia na budowę , kosztorysowania i przygotowania inwestycji, do kierowania budową i uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Wykonujemy analizy chłonności terenu i analizy inwestycyjne. Trzon firmy stanowi Robert Mielniczek, architekt, członek Izby Architektów RP oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich. Współpracujemy z profesjonalnym zespołem inżynierów oraz oferujemy projektowanie w oparciu o systemy BIM . Gwarantujemy zaangażowanie oraz wysoką jakość usług. Współpracyjemy z profesjonalnymi firmami branżowymi i kosztorysowymi. Optymalizujemy koszty na każdym etapie życia projektu. Działamy na terenie całego kraju .

Mgr Inż. Arch. Robert Mielniczek. Urodzony w roku 1975 r. w Gdyni. W latach 2000-2010 współpraca z arch. Małgorzatą Kruszko-Szotyńską, arch. Szczepanem Szotyńskim oraz ś.p. arch. Leszkiem Zaleskim. W latach 2010-2019 wpsółpraca z arch. Zbigniewem Reszką i arch. Michałem Baryżewskim. Od 2019 wyłącznie Atelier Mielniczek. Działalność projektowa w zakresie architektury, urbanistyki, projektowania wnętrz oraz kierowania budową. Bogate doświadczenie w prowadzeniu procesu inwestycyjnego. Kompleksowe usługi na etapie analiz, przygotowania, projektowania i prowadzenia inwestycji ale również odbiorów, oraz wsparcia komercjalizacji i sprzedaży lokali i obiektów budowlanych. Praca w opraciu o najnowocześniejsze licencjonowane rozwiązania BIM dla architektów.  Członek Izby Architektów Rrzeczpospolitej Polskiej oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich. Uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotamy budowlanymi bez ograniczeń w specjalności architektonicznej.

Ważniejsze projekty:

2016 – 2019 – „Przystań Letnica” – zespół zabudowy mieskaniowej wielorodzinnej i handlowo usługowej Gdańsk, Polska, inwestor: Atal, projektant: Arch-Deco.
2016 – 2019 – „Square” – budynek biurowy z funkcją handlowo-usługową Gdynia, Polska, inwestor: AB Inwestor, projektant: Arch-Deco.
2013 – 2016 – Galeria handlowo-usługowa „Metropolia” Gdańsk, Polska, inwestor: PB Górski, projektant: Arch-Deco.
2013 – 2016 – „Hotel Focus Premium” Gdańsk, Polska, inwestor: PB Górski, projektant: Arch-Deco.
2013 – 2016 – Peron SKM Gdańsk Wrzeszcz, Polska, inwestor: PB Górski, projektant: Arch-Deco.
2010 – 2012 Zespół zabudowy mieszkalnej wielorodzinnej oraz biurowej i usługowej „Nowe Orłowo” Gdynia, Polska, inwestor: Invest Komfort, projektant: Arch-Deco.
2012 – Budynek biurowy „Vectra” Gdynia Orłowo, Polska, inwestor Vectra, projektant: Arch-Deco.
2010 – Rozbudowa budynku biurowego TAN-VIET Łęgowo, Polska, inwestor: TAN-VIET, projektant: Arch-Deco.
2009 – Zesół budynków Sopockiego Klubu Żeglarskiego i WOPR Sopot, Polska, inwestor: Miasto Sopot, projektant: Szotyńscy.
2008 – Hotel Farenheit Gdańsk, Polska, inwestor: Elegant Import-Export, projektant: Szotyńscy.
2006 – Marina jachtowa na głowicy mola w Sopocie, Sopot, Polska, inwestor: Miasto Sopot, projektant: Szotyńscy.
2006 – Apartamenty „Huzarska” , Gdynia, Polska, inwestor: Bauhaus, projektant: Szotyńscy.
2003 – Apartmenty „Haffnera 12”, Sopot, Polska, inwestor: Rezydent, projektant: Szotyńscy.
2003 – Budynek handlowo-usługowy „Monte Cassino 53”, Sopot, Polska, inwestor: Rezydent, projektant: Szotyńscy.